CONDITIO SINA QUA NON ёки бажарилмаса бўлмайдиган шартлар
Ўзбекистон Республикаси Президенти томонидан 2024 йил 2 февралда “Маҳаллий давлат ҳокимияти органлари фаолиятининг самарадорлигини ошириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги Фармоннинг қабул қилиниши маҳаллий вакиллик ва ижро органлари ўртасидаги ваколатларни тақсимлаш орқали 69…
Кембриж университетининг Марказий Осиё форуми раҳбари билан учрашув бўлиб ўтди
18 июль куни Лондон шаҳрида Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Қонунчилик ва ҳуқуқий сиёсат институти делегацияси Кембриж университети Марказий Осиё форуми (МОФ) раҳбари Синдхарт Саксенна билан учрашув ўтказди. Учрашув давомида Ўзбекистонда…
Шарқшунослик ва Африкашунослик мактаби раҳбарияти билан учрашув
18 июль куни Лондонда Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Қонунчилик ва ҳуқуқий сиёсат институти делегацияси Лондон университети қошидаги Шарқшунослик ва африкашунослик мактаби раҳбарияти билан учрашув ўтказди. Учрашувда конституциявий, давлат ва жамият…
Лондон иқтисодиёт мактаби кафедраси мудири билан учрашув
18 июль куни Лондонда Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Қонунчилик ва ҳуқуқий сиёсат институти делегацияси Иқтисодиёт бўйича Нобель мукофоти лауреати, Лондон иқтисодиёт мактаби кафедраси мудири, профессори сэр Кристофер Писсаридес билан учрашув…
Британия парламенти ва Curtis халқаро юридик фирмаси вакиллари билан учрашув
18 июль куни Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Қонунчилик ва ҳуқуқий сиёсат институти делегацияси Британия парламенти Лордлар палатаси аъзоси Лорд Джон Вейверли ва «Curtis, Mallet-Prevost, Colt & Mosle» халқаро юридик фирмасининг…
Бирмингем университети вакиллари билан учрашув
Шу йил 15 июлда Бирмингем шаҳрида (Буюк Британия) Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Қонунчилик ва ҳуқуқий сиёсат институти директори М.Рахманкулов бошчилигидаги делегация Бирмингем университети вакиллари билан учрашув ўтказди. Учрашув давомида Британия…
Уорвик университети раҳбарияти билан учрашув
Жорий йил 15 июлда Уорвик шаҳрида (Буюк Британия) Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Қонунчилик ва ҳуқуқий сиёсат институти директори М.Рахманкулов Уорвик университети раҳбарияти билан учрашди. Учрашув давомида Ўзбекистонда конституциявий ва давлат…
Шаҳарлар энди “бўйига ўсади”.
Қурилиш кўлами кенгаяётгани ҳар кимнинг уй жойли бўлиш ғуқуқини таъминламоқда Кейинги йилларда юртимизда ушбу соҳани қўллаб-қувватлаш ва аҳолини муносиб уй-жой билан таъминлаш бўйича улкан бунёдкорлик ишлари амалга ошириб келинмоқда. Хусусан,…
Халқаро миграция ташкилоти вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди
Шу йил 11 июлда Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Қонунчилик ва ҳуқуқий сиёсат институтида Халқаро миграция ташкилотининг (ХМТ) Марказий Осиё бўйича субминтақавий координатори, ХМТнинг Қозоғистон, Қирғизистон, Туркманистон ва Ўзбекистондаги миссияси раҳбари…
Инсон ҳуқуқлари бўйича Европа суди вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди
Жорий йил 5 июль куни Страсбург шаҳрида Қонунчилик ва ҳуқуқий сиёсат институти директори М. Рахманкулов бошчилигидаги Ўзбекистон делегацияси Инсон ҳуқуқлари бўйича Европа суди (ИҲЕС) судяси Армен Арутюнян ва ИҲЕС Котибияти…

Meeting with the leadership of the School of Oriental and African Studies
On 18 July in London the delegation of the Institute of Legislation and Legal Policy under the President of the Republic of Uzbekistan held a meeting with the leadership of…
On 18 July, a delegation of the Institute of Legislation and Legal Policy under the President of the Republic of Uzbekistan met in London with Sir Christopher Pissarides, Nobel Laureate…
On 18 July in London a delegation of the Institute of Legislation and Legal Policy under the President of the Republic of Uzbekistan held a meeting with Lord John Waverley,…
On 18 July, a delegation of the Institute of Legislation and Legal Policy under the President of the Republic of Uzbekistan met in London with Sindharth Saxenna, Head of the…
On July15 this year in Warwick (United Kingdom) Director of the Institute of Legislation and Legal Policy under the President of the Republic of Uzbekistan M.Rakhmankulov met with the leadership…
On July 15 this year in Birmingham (Great Britain) the delegation of the Institute of Legislation and Legal Policy under the President of the Republic of Uzbekistan headed by Director…
On July 11 this year the Institute of Legislation and Legal Policy under the President of the Republic of Uzbekistan hosted a meeting with Zeynal Hajiyev, Sub-Regional Coordinator of the…
On 5 July this year, a delegation of Uzbekistan led by the Director of the Institute of Legislation and Legal Policy M. Rakhmankulov met in Strasbourg with the Judge of…
On 5 July this year, the Director of the Institute of Legislation and Legal Policy under the President of the Republic of Uzbekistan M. Rakhmankulov held a meeting in Strasbourg…
On July 3 of this year in Ljubljana a delegation of Uzbekistan headed by the Director of the ILLP M.Rakhmankulov visited the Centre for Knowledge Transfer in Information Technologies of…