ЮНИДО билан қўшма семинар ташкил қилинди
Циркуляр иқтисодиёт ва “яшил” технологиялар тамойилларига глобал даражада ўтиш шароитида махсус иқтисодий ва кичик саноат зоналаридаги саноат объектларини модернизация қилиш минтақанинг экологик ҳолати ва аҳоли фаровонлигини яхшилаш учун алоҳида долзарблик…
ХМТ билан ҳамкорлик меморандуми имзоланди
23 январда Қонунчилик ва ҳуқуқий сиёсат институтида ХМТнинг Ўзбекистондаги миссияси раҳбари Эндрю Грей билан учрашув бўлиб ўтди. Учрашувда жорий ҳамкорлик ва унинг истиқболлари муҳокама қилинди. ХМТ раҳбари Ўзбекистонда, жумладан, демография…
14 январь – Ватан ҳимоячилари куни!
Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Қонунчилик ва ҳуқуқий сиёсат институти мамлакатимиз тинчлигини таъминлаш йўлида мардонавор ва содиқ хизмат қилаётган барча юртдошларимизни Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлари ташкил этилганининг 33 йиллиги ва Ватан…
Институтда маҳорат дарси ташкил этилди
2025 йил 3 январда Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Қонунчилик ва ҳуқуқий сиёсат институтида Лондон Қироллик коллежи профессори Жаҳонгир Саидов томонидан «Халқаро савдода тармоқлар хилма-хиллиги: Халқаро товарлар олди-сотдиси шартномалари тўғрисидаги Вена…

Organized a workshop with UNIDO
In the context of the global transition to the principles of circular economy and green technologies, the modernisation of industrial facilities in special economic zones and small industrial zones is…
On 23 January, the Institute of Legislation and Legal Policy hosted a meeting with Mr Andrew Gray, Head of the IOM Mission in Uzbekistan. Current cooperation and its prospects were…
On 3 January 2025, the Institute of Legislation and Legal Policy under the President of the Republic of Uzbekistan hosted a theoretical seminar on the topic: ‘Building a digital economy:…
On 3 January 2025, the Institute of Legislation and Legal Policy under the President of the Republic of Uzbekistan hosted a master class by Professor Jahongir Saidov of King’s College…