Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Қонунчилик ва ҳуқуқий сиёсат институти Сизни кириб келаётган Янги 2026 йил билан самимий табриклайди! Ўтаётган йил ҳуқуқий тизимни ривожлантириш, қонун устуворлиги тамойилларини мустаҳкамлаш ҳамда давлат ҳуқуқий…
Мерос ҳуқуқи ислоҳоти: рақамли активлардан мерос шартномаларигача
2025 йил 19 декабрь куни Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Қонунчилик ва ҳуқуқий сиёсат институти Нотариал палата билан ҳамкорликда “Мерос ҳуқуқини такомиллаштиришнинг долзарб масалалари” мавзусида илмий-амалий семинар ўтказди. Тадбир Ўзбекистон Республикаси…
8 декабрь – Ўзбекистон Республикаси Конституцияси қабул қилинган кун!
Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Қонунчилик ва ҳуқуқий сиёсат институти барқарор тараққиётимиз ва фаровон ҳаётимиз асоси бўлмиш Бош қомусимиз қабул қилинганлигининг 33 йиллиги муносабати билан барча юртдошларимизни самимий муборакбод этади! Жонажон…

Happy New Year 2026!
The Institute of Legislation and Legal Policy under the President of the Republic of Uzbekistan sincerely congratulates you on the upcoming New Year 2026! The outgoing year has been a…
On 19 December 2025, the Institute of Legislation and Legal Policy under the President of the Republic of Uzbekistan, together with the Notary Chamber, held a scientific and practical seminar…