Коррупцияга қарши курашиш масалалари муҳокама қилинди
Жорий йилнинг 26-27 февраль кунлари Тошкент шаҳрида ҚҲСИ сектор мудири, профессор Б.Исмоилов «Ўзбекистонда давлат бошқарувини такомиллаштириш: коррупциянинг инклюзив олдини олиш» лойиҳасини амалга ошириш доирасида GIZ ва Антикоррупция агентлиги томонидан ташкил…
Қонунчилик ва ҳуқуқий сиёсат институтида илм-фан ва амалиёт интеграцияси: ёш тадқиқотчилар билан самарали мулоқот
Бугун Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Қонунчилик ва ҳуқуқий сиёсат институтида Ўзбекистон халқаро ислом академияси талабалари учун ташкил этилган учрашув илм-фан ва таълим интеграциясини мустаҳкамлаш йўлидаги муҳим қадам бўлди. Тадбирда институтнинг…
ҚҲСИ Ёш олимлар кенгашининг навбатдаги семинари бўлиб ўтди
Жорий йил 26 февралда ҚҲСИ Ёш олимлар кенгаши томонидан ёш олимларнинг навбатдаги илмий-назарий семинари ташкил этилди. Тадбирда ҚҲСИ докторанти Ф.Эштурдиеванинг “Ўзбекистон Республикаси ҳуқуқий тизимини модернизация қилиш шароитида ҳуқуқ ижодкорлиги сиёсатининг…
ҚҲСИ вакиллари Сенат қўмитаси йиғилишида иштирок этди
Жорий йил 25 февралда Тошкент шаҳрида ҚҲСИ Суд-ҳуқуқ соҳасидаги қонунчилик сектори мудири Б.Мўминов Сенатнинг Суд-ҳуқуқ масалалари ва коррупцияга қарши курашиш қўмитаси мажлисида иштирок этди. Тадбирда «Ўзбекистон Республикасининг айрим қонун ҳужжатларига…
ҚҲСИ вакиллари МДҲ ПА «давра суҳбати»да иштирок этишди
Жорий йил 19 февралда ҚҲСИ бош илмий ходими, профессор А.Акилов МДҲ Парламентлараро Ассамблеясининг «Сунъий интеллект ва уни сайлов жараёнида қўллаш: комплекс ёндашув ва қонунчилик билан тартибга солиш» мавзусидаги халқаро давра…
ҚҲСИ Ёш олимлар кенгашининг семинари ташкил этилди
Жорий йил 19 февралда ҚҲСИ Ёш олимлар кенгаши томонидан ёш олимларнинг илмий-назарий семинари ўтказилди. Семинар доирасида ҚҲСИ докторанти А.Сайфиддиновнинг “Ўзбекистон Республикаси ҳудудларини ижтимоий-иқтисодий ривожлантиришда Халқ депутатлари кенгашлари фаолиятини ҳуқуқий тартибга…
ҚҲСИ вакиллари атроф-муъҳитни муҳофаза қилишда рақамли технологиялар ва киберхавфсизлик масалалари бўйича “давра суҳбати”да иштирок этди
Жорий йил 13 февралда Тошкент шаҳрида ҚҲСИ бош илмий ходими А.Анорбоев «Атроф-муҳитни муҳофаза қилишда рақамли технологиялар ва киберхавфсизлик масалалари» мавзусида Ўзбекистон Экологик партияси томонидан ташкил этилган “давра суҳбати”да иштирок этди.…
Таъзия
Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Қонунчилик ва ҳуқуқий сиёсат институти жамоаси Институт директори, Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати аъзоси, Суд-ҳуқуқ масалалари ва коррупцияга қарши курашиш қўмитаси раиси ўринбосари, юридик фанлар доктори,…

Issues of combating corruption discussed
On February 26-27, in Tashkent, the head of the ILLP sector, professor B.Ismailov, took part in training programmes for civil society organizations organized by GIZ in conjunction with the Anti-Corruption…
On February 26, the Council of Young Scientists of ILLP organized another scientific and theoretical seminar for young scientists. The event featured a presentation by ILLP doctoral student F.Eshturdiyeva on…
Today, the Institute of Legislation and Legal Policy under the President of the Republic of Uzbekistan hosted a meeting with students from the International Islamic Academy of Uzbekistan, which was…
On February 25, in Tashkent, B.Muminov, Head of Department of Legislation in the Judicial and Legal sphere, took part in a meeting of the Senate Committee on Judicial and Legal…
On February19, ILLP Chief Research Fellow Professor A.Akilov took part in an online international round table discussion organized by the CIS Interparliamentary Assembly on ‘Artificial intelligence and its application in…
On February 19, the Council of Young Scientists of ILLP held a scientific and theoretical seminar for young scientists. During the seminar, a report was presented by ILLP doctoral student…
On February13, 2026, in Tashkent, ILLP Chief Researcher A.Anorboev took part in a round table discussion on ‘Digital technologies and cybersecurity issues in environmental protection,’ organized by the Ecological Party…
The staff of the Institute of Legislation and Legal Policy under the President of the Republic of Uzbekistan is deeply saddened to announce the passing of the Director of the…